אם תמיד בערה בכם התשוקה ליצור, אתם נהנים לסייר בתערוכות ובגלריות בזמנכם החופשי ומייעצים בכיף לחברים איך לעצב את הבית – מקומכם בעולם האמנות והעיצוב. מוזמנים להפוך את התחביב או התשוקה למקצוע באמצעות לימודי עיצוב ואומנות אשר יעניקו לכם כלים להצלחה בתחום. מידע תיאורטי רחב היקף אודות דרך הבנה מעיקה בחומרי גלם, צבעים והשפעתם ועד פרקטיקה נכונה בתוכנות גרפיות, הדמיות ועד יצירת קונספט והפיכת החזון למציאות.

מהם היתרונות הבולטים של לימודי עיצוב ואמנות ולאילו הזדמנויות קריירה תיחשפו?

להתחבר לקריירה בעידן הוויזואלי

אנו חיים היום בעולם שמדבר אלינו במסרים חזותיים מעיצוב חלונות ראווה ועד הרשתות החברתיות כמו פינטרסט ואינסטגרם. למי שיש את הטאץ’ וסט הכלים המעשי לפעול נכון בעולם החזותי פתוח להצלחה במדיומים רבים. השליטה החוצה ערוצים מסייעת בקידום עצמי באמצעים חזותיים. מי שלומד עיצוב יידע להפוך רעיונות מופשטים ומורכבים לתוצר מוגמר, כזה שאפשר לראות בעיניים וללכוד בעין העדשה של המצלמה.

מגוון אפשרויות תעסוקתיות

אין ספק שככל שהעולם נעשה מודע לוויזואליזציה, כך גם עולה הדרישה לאנשי מקצוע העוסקים באסתטיקה ויודעים כיצד לייצר מגוון רחב של עיצובים החל מעיצוב פנים אטרקטיבי ועד תכשיטי כסף מרהיבים ביופיים ואף . היום במודעות הדרושים מסתמן פרופיל של מעצב רב תחומי, שבקיא במגוון תוכנות ופלטפורמות עיצוביות – כך שידע עיצובי פותח צוהר לעולמות עיצוביים נוספים ומגדיל את ההיצע התעסוקתי.

כל שצריך זה לבחור

עולם העיצוב והאמנות הוא עולם רחב המציע מגוון תחומי לימוד מעיצוב גרפי מתקדם שנדרש ידע בתוכנות מחשב כולל הדמיות ותלת ממד ועד צילום מעשי כולל בחירת לוקיישן, קומפוזיציה, שימוש בפתרונות טכנולוגיים העומדים בפני הצלם ואפשר לצבור ידע במגוון אלמנטים וכך להפוך את הידע והחשיבה האמנותית לעיסוק מגוון בו תוכלו לעבור ממקצוע אחד למשנהו כי הכל מתחבר ביחד. צלמים לרוב יודעים גם גרפיקה לעיבוד התמונות שהם מצלמים וכדומה.

אמנות והרבה מעבר

אינכם חייבים לעסוק נטו באמנות בתור שכירים או עצמאים, אתם יכולים לשלב אהבות נוספות שלכם עם תחום האמנות והעיצוב. לדוגמא – הדרכת אמנות או חינוך לאמנות, להפוך למורים או מדריכים שמעבירים הלאה ומנחילים את האהבה לתחום וליישם כך תכניות ארטיסטיות בקהילה הצעירה או הבוגרת ואף אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים או מוגבלויות. לעיסוק באמנות ידוע שיש השפעה חיובית הן ברמה הפיזית והן ברמה המנטלית ומכאן החשיבות של הדרכה וטיפול באמצעים אמנותיים.

עצמאי או שכיר – מה בשבילכם?

היופי בתחום הוא שאפשר לשלוט בניהול הקריירה ולעבוד בהמשך בסגנון המועדף עליכם. יש מי שישתלבו בסטודיו או משרד לעיצוב פנים ואדריכלות, חברות רהיטים ותכשיטים או במסגרות חינוכיות וקהילתיות ויש מי שיעדיפו להשיק עסק משלהם, בין אם הום סטיילינג, עיצוב הבית, עיצוב גרפי ומיתוג ועוד. תוכלו להגשים את עצמכם ואת היצירתיות הפועמת בכם בדרך הנכונה לכם לאותה תקופת חיים כאשר כל האופציות פתוחות. אפשר גם לשנות בהמשך סטטוס תעסוקתי לפי העדפה היצע וביקוש. למשל, לעבור ממעצב קלאסי למעצב דיגיטלי, משכיר לעצמאי וחוזר חלילה.

שילוב מנצח לאורח חיים דינאמי

הדינאמיות והגמישות של תחום האמנות והעיצוב מאפשרת לעוסקים בו לשלב את העיסוק עם תחומים נוספים וכך לעבור בהדרגה לעבוד באותו תחום במשרה מלאה או תמיד ליהנות משני העולמות המתקיימים זה לצד זה. למשל, לעבוד ביום במשרד ובערב לעצב בסטודיו הביתי או להקצות את סופי השבוע לטובת העניין. אפשר גם למצוא את הג’וב שמשלב אמנות ועוד תחום כמו למשל, ייעוץ לחברות עיצוב או ליווי של חברות רהיטים או עבודה משותפת עם אדריכלים וכל שצריך על מנת לצבור ניסיון, לבנות תיק עבודות או פשוט להכניס את האמנות לחלק אינטגרלי מהחיים.

רגע לפני שבחרתם בעיצוב ואמנות

לפני שאתם עושים את צעדיכם הראשונים בעולם העיצוב, חשוב שתבחרו מוסד לימוד איכותי ומוכר בעולם האמנות. מוסד לימודים המציע תוכנית לימודים יוקרתית, מקיפה ומעמיקה המשלבת בין תיאוריה למעשה ומקנה את הכלים החיוניים להצלחה. בחרו מסלול נוח וגמיש, כדי שתוכלו להפיק ממנו את המקסימום לעתיד וגם לעמוד במשימות השונות שהן חלק בלתי נפרד מהקורס או מתוכנית הלימודים. בין אם לימודי יום או ערב ואפילו קורסים מקוונים להשלמה. התייחסו לרשימת המרצים, מיקום מוסד הלימודים והנושאים הנלמדים. אחרי הלימודים – השמיים הם הגבול.

אולי יעניין אתכם גם: