הרצאות אורח

קורס “דוקו משפט פלילי”: ד”ר יוסף זוהר

הרצאת אורח של לרה צינמן, יו”ר ארגון נרצחים ונרצחות

במפגש המרתק והמרגש, חלקה עמנו גברת צינמן את סיפורה האישי שהניע אותה להירתם למען משפחות הקורבנות .הרצאתה כללה המחשה של המקום של נפגעי עבירה במשפט הפלילי בישראל, המאבק להשגת זכויות לנפגעים ובני משפחותיהם, התייחסות לביקורת הארגון על תופעת עסקאות הטיעון, והסבר על הרפורמה בעבירות המתה שעברה לאחרונה בכנסת, שהוביל הארגון במשך שנים

קורס “סטייה חברתית”: ד”ר לימור יהודה

הרצאות אורח מגוונות של אסירים משוחררים או עוברי חוק משוקמים

המעבירים הרצאה העוסקת בסיפור חייהם ובתלאות השיקום שעברו. סוגיות ותפיסות הנדונות במהלך הקורס על ידי הסטודנטים נדונות בשיח פתוח עם המרצה האורח.

קורס “התעללות והזנחה של ילדים”: ד”ר בני ביילי

הרצאת אורח של עו”ס סיגל אפפלד, חוקרת ילדים ונוער בכירה ממחוז צפון

ההרצאה עסקה בתפקיד החוקר, במיומנויות חקירה, סוגי חקירה שונים, סוגי פגיעות,  דרכים לדובב ילדים בגילאים שונים, חובת הדיווח, וממשקי עבודת יחידת חקירות ילדים מול בתי משפט ומשטרה.

קורס “אלימות במשפחה”: ד”ר בני ביילי

הרצאת אורח של עו”ס ישי לרמן, שעבד ב”בית התקווה”

אגף מורשעים על עבירות אלימות במשפחה בכלא חרמון. עו”ס לרמן תיאר לנו את מאפייני אוכלוסיית האסירים באגף ואת דרכי ההתערבות והעבודה הטיפולית שמנהלת בין כותלי הכלא.

הרצאת אורח של עו”ס מונא מסראווי – מנהלת מרכז למניעת אלימות בנצרת

ההרצאה עסקה באלימות בין בני זוג בחברה הערבית ביחידת הקורס שעסקה באלימות במשפחה בהקשרים תרבותיים.

תמונה מתוך הרצאת האורח בקורס “דוקו משפט פלילי” לאחר המפגש אחת הסטודנטיות כתבה: “ברצוני להודות על השיעור המרתק, זכיתי להכיר סוגייה שלא הייתי מודעת אליה בעבר. בעיקר זכיתי להכיר אישה מדהימה – הגברת לרה צינרמן, הבטתי בה בעיניים מלאות גאווה, כאשר דמעות היו בעיניי והיא כל כך ריתקה אותי. מדהים לראות איך אישה שעברה אסון כל כך כבד לוקחת על עצמה אחריות לעזור למשפחות אחרות שעברו בדיוק כמוה את אותו האסון. העשייה שלה ושל שאר העוסקים במלאכה היא מדהימה, ראויה להערצה ואני מצדיעה להם”.