תואר ראשון בסוציולוגיה

ראשת החוג: ד”ר חגית תורג’מן

לימודי סוציולוגיה B.A – מסלול דו-חוגי

סוציולוגיה היא תחום ידע מדעי החוקר את החברה, המבנה החברתי, יחסים חברתיים והתנהגות אנושית. זהו תחום שמתעמק במארג המורכב של אינטראקציות אנושיות, מוסדות ונורמות חברתיות ותרבותיות. הסוציולוגים בוחנים את מבני החברות שלנו ואת האופן שבו הם משפיעים ומושפעים מיחידים וקבוצות.  תכנית הלימודים בחוג לסוציולוגיה מאפשרת לסטודנטים להתוודע למגוון התופעות החברתיות והאנושיות המאפיינות חברות אנושיות ומקנה להם כלים מעשיים ללימוד ומחקר ולהשתלבות בתחומי עבודה שונים הקשורים לאלה. באמצעות כלים אלו הסטודנטים לומדים לנתח תהליכים חברתיים ולהעריך באופן מקצועי וביקורתי את המציאות החברתית. במהלך הלימודים מושם דגש על חקר החברה האנושית בכלל ועל החברה הישראלית בפרט.

הסטודנטים הלומדים בחוג רוכשים הבנה מעמיקה של הכוחות החברתיים המעצבים את חיינו, מה שמכין אותם למגוון רחב של קריירות. הם לומדים לחשוב באופן ביקורתי, לנתח נתונים בקפדנות ולהבין תופעות חברתיות מורכבות. עם מיומנויות אלה, הם יכולים לנווט את עצמם בתפקידים שונים, ממחקר חברתי ומדיניות ציבורית לפיתוח קהילתי ומעבר לכך. בוגרי סוציולוגיה מצוידים לא רק לפרש את העולם, אלא גם לתרום תרומות משמעותיות לשיפורו, בעלי הכלים לעסוק ולהתמודד עם כמה מהאתגרים החברתיים הדחופים ביותר של ימינו.

אנו מציעים לכם להצטרף אלינו למסע מרתק שיאפשר לכם להתפתח מקצועית ואישית ולשפר את סיכויי קבלתכם לשלל מקצועות בשוק העבודה הישראלי

מה לומדים בסוציולוגיה?

להבין את התמונה המלאה – הסוציולוגיה מספקת עדשה ייחודית שמאפשרת ללומדים לראות ולהעריך כיצד החברה מתפקדת. בלימודי הסוציולוגיה הסטודנטים נחשפים ליחסים המורכבים בין יחידים, קבוצות, מוסדות ותרבויות. הסוציולוגיה יוצרת מפת דרכים להבנת המורכבויות של החיים החברתיים.

לפתח מיומנויות חשיבה ביקורתית – תלמד להטיל ספק בנורמות, לאתגר הנחות ולחשוב באופן ביקורתי על העולם. מיומנות זו לא תסולא בפז, לא רק בעיסוקים אקדמיים, אלא בכל תחומי החיים.

להפוך לסוכני שינוי חברתי – עם ידע בסוציולוגיה, אתה מצויד לזהות בעיות חברתיות ולתרום לפתרונות. בין אם מדובר בצדק חברתי, רפורמה במדיניות או פיתוח קהילתי, אתם יכולים להיות זרז לשינוי חיובי.

מה יוצא לי מזה?

הזדמנויות קריירה מגוונות: רקע בסוציולוגיה פותח דלתות למגוון קריירות במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. משאבי אנוש ויחידות מחקר בארגונים, רשויות מקומיות, בריאות ורווחה, מדיניות ציבורית, שיווק ועוד. הכישורים שתקבלו נחוצים במגזרים רבים.

צמיחה אישית ומודעות: לימודי סוציולוגיה מטפחים אמפתיה ומודעות תרבותית. הסטודנטים לומדים להעריך נקודות מבט מגוונות של החיים החברתיים ולהבין את הגורמים המעצבים חוויות וזהויות אישיות.

מיומנויות מחקר וניתוח: תוכלו לפתח מיומנויות מחקר חזקות, ללמוד לאסוף, לנתח, לפרש נתונים ולהעריך תהליכים בארגונים ובחברה. מיומנויות אלה הן חיוניות בעולם מונחה הנתונים של היום ונותנים יתרון במקצועות רבים.

"תואר תואר" בסוציולוגיה

אנו מזמינים אתכם ללמוד במסלול “תואר תואר” בסוציולוגיה בו  תקבלו גם תואר ראשון וגם לימודי תעודה למקצוע!

סגל החוג לסוציולוגיה

יצירת קשר עם רכזת החוג לסוציולוגיה

שם שעות קבלה בנין טלפון פנייה באמצעות תחנת מידע אישית
בת חן מנדל יום א’ עד יום ה’ 10:00-12:00, 14:00-15:00
ובשעות 15:00-17:00 בתיאום מראש
בניין מדעים – קומה 1 04-9015323 להשארת פנייה לחצו כאן