יחידת האנגלית למטרות אקדמיות

ראש היחידה ללימודי אנגלית למטרות אקדמיות: ד”ר סאמיה זייד

המכללה האקדמית גליל מערבי מציעה תכניות באנגלית למטרות אקדמיות בארבע רמות: טרום-בסיסי, בסיסי, מתקדמים 1 ומתקדמים 2, בהתאם להנחיות המל”ג. על מנת לקבל תואר B.A., על הסטודנטים להשלים בהצלחה את הרמה הגבוהה ביותר של אנגלית (מתקדמים 2) או לקבל פטור (כמוסבר בסעיף הבא). כל קורסי ה- EAP מתמקדים בשילוב ארבע המיומנויות הבסיסיות: קריאה (שוטף והבנה), כתיבה, דיבור והאזנה. המיומנויות והטקסטים הנלמדים בכיתה נועדו לאפשר לסטודנטים להתמודד עם אוצר המילים, המשפטים והטקסטים האקדמיים, כמו גם היכולת לתקשר ביעילות בהתאם לרמת הקורס. מידע מפורט יותר ניתן למצוא בסילבוס המוצג לכל קורס.

הרשמה לקורסי האנגלית

הרשמה למבחן אמי”ר מתבצעת דרך המרכז הארצי לבחינות והערכה, בכתובת: https://www.nite.org.il/other-tests/amir/
במכללה מתקיימים מבחני אמיר”ם כשירות לסטודנטים ע”י צוות בוחנים של המרכז הארצי לבחינות והערכה (מאל”ו) https://www.nite.org.il/other-tests/amiram/
ההרשמה  למבחן אמיר”ם היא דרך הקישור הבא:
סטודנטים לתואר ראשון יקבלו פטור מקורסי האנגלית בסיום אחת מהדרישות הבאות:
  1. סטודנטים לתואר ראשון משובצים לקורס אנגלית על סמך הציון שקיבלו במדור האנגלית בפסיכומטרי או בבחינת אמיר”ם (מבחן אנגלית ממוחשב)/אמי”ר.ציון פטור בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית/ אמיר”ם: ≥134/ אמי”ר ≥234, אשר הושלם בעשר השנים האחרונות.
  2. סיום מוצלח של קורס מתקדמים 2 באנגלית במוסד ישראלי מוכר להשכלה גבוהה.
  3. אחת מהתעודות הבאות:א. תעודת בגרות ממדינה דוברת אנגלית.ב. תואר ראשון אקדמי מאוניברסיטה מוכרת במדינה דוברת אנגלית.

שירותים הניתנים לסטודנטים הלומדים אנגלית במכללה

  • המרכז לאנגלית ומרכז ה- CALL (המעבדה הלשונית הממוחשבת; מרכז לימוד שפה בסיוע מחשב) מספקים הזדמנות לסטודנטים לתרגל מיומנויות שפה שנלמדו בכיתה ולשפר את רכישת השפה האנגלית.
  • שיעורי תגבור בקבוצות קטנות ושיעורים על בסיס פרטני מוצעים דרך משרד דקנט הסטודנטים.
  • בחינות מותאמות: אנו מספקים בחינות ותנאים מיוחדים עבור סטודנטים המאובחנים עם לקויות למידה

קורס טרום בסיסי

רציונל הקורס ומטרותיו:
הקורסים הטרום-בסיסיים מורכבים מ- 8 שעות שבועיות לטרום-בסיסי 1 ו- 6 שעות שבועיות לטרום-בסיסי 2. קורסים משולבים ברמת הטרום-בסיסי 1 מחולקים ל 6 שעות פרונטליות ושעתיים מקוונות (8 סה”כ).קורסים משולבים ברמת הטרום-בסיסי 2 מחולקים ל -4 שעות פרונטליות ושעתיים מקוונות (6 סה”כ). קורסים אלה מתמקדים בהצגה ושילוב של ארבעת הכישורים הבסיסיים: קריאה (שטף והבנה), כתיבה (משפטים בסיסיים), דיבור (דיון בכיתה) והאזנה (על ידי צפייה בקטעי וידיאו). הקורסים הטרום-בסיסיים מציעים מגוון טקסטים של עד 1000 מילים. הדגש של הקורסים הטרום-בסיסיים יהיה על הבנת הנקרא (על ידי הוראת התלמידים אסטרטגיות קריאה) ורכישת אוצר מילים.
תנאי קבלה:
 טרום בסיסי 1:
פסיכומטרי/ אמיר”ם: 50-69 או אמי”ר: 150-169
טרום בסיסי 2:
פסיכומטרי/ אמיר”ם: 70-84 או אמי”ר: 170-184

קורס בסיסי

רציונל הקורס ומטרותיו:
הקורסים הבסיסיים מורכבים מ- 6 שעות שבועיות. קורסים משולבים בסיסיים מחולקים ל -4 שעות פרונטליות ושעתיים מקוונות (6 בסך הכל). קורסים אלו משמשים כמעבר בין הקורסים ברמה הטרום-בסיסית והרמה המתקדמת. יתמקדו בשילוב ארבע המיומנויות הבסיסיות: קריאה (שטף והבנה), כתיבה, דיבור והאזנה. עם סיום הקורס, הסטודנט אמור להיות מסוגל לקרוא ולהבין טקסטים באנגלית בעלי עניין כללי ברמה אקדמית בסיסית. הסטודנטים מתאמנים בכישורים ובאסטרטגיות של הבנת טקסט גלובלית (global text comprehension) וקריאה מפורטת (close reading). החומרים הנדרשים מכילים טקסטים אקדמיים בסיסיים ותרגילי מיומנויות להכנת הסטודנט למיומנויות אנגלית אקדמיות מתקדמות.
תנאי קבלה:
פסיכומטרי/ אמיר”ם 85-99 או אמי”ר 185-199 או סיום מוצלח של קורס טרום בסיסי

קורס מתקדמים 1

רציונל הקורס ומטרותיו:
קורס מתקדמים 1 (4 שעות שבועיות בסמסטר אחד) מתמקד בשילוב ארבעת הכישורים הבסיסיים: קריאה (שוטף והבנה),כתיבה, דיבור והאזנה. קורס מתקדמים 1 מציע טקסטים המתאימים ביותר לתחומים אקדמיים מגוונים, כגון כלכלה, קרימינולוגיה, חינוך, סוציולוגיה, מדעי המדינה וכו’. הכישורים והטקסטים הנלמדים בכיתה נועדו לאפשר לסטודנט להתמודד עם אוצר המילים, המשפטים והקטעים האקדמיים.
תנאי קבלה:
פסיכומטרי/ אמיר”ם 100-119 או אמי”ר 200-219 או סיום מוצלח של קורס אנגלית בסיסית

קורס מתקדמים 2

רציונל הקורס ומטרותיו:
קורס מתקדמים 2 (4 שעות שבועיות במשך סמסטר אחד) מתמקדים בשיפור ההבנה והייצור של הסטודנטים של ארבעת כישורי השפה: קריאה, כתיבה, דיבור והאזנה בסביבה אקדמית. הקורסים ברמה זו מדגישים את הבנת הנקרא במגוון רחב של תחומים אקדמיים הכוללים כלכלה, קרימינולוגיה, חינוך, סוציולוגיה, מדעי המדינה וכו’. כישורי השפה הנלמדים קורס מתקדמים 2 נועדו לספק לסטודנטים את הכישורים הדרושים לצורך התמודדות בהצלחה עם מדיה כתובה ובעל פה, כמו גם ליצירת אינטראקציה עם מידה מסוימת של שטף.
תנאי קבלה:
פסיכומטרי/ אמיר”ם 120-133 או אמי”ר 220-233 או סיום מוצלח של קורס מתקדמים 1.

יצירת קשר

שם שעות קבלה בניין טלפון מייל
שני ברק יום א’ עד יום ה’ 10:00-12:00; 14:00-15:00 בניין מדעים – קומה 1 04-9015353 להשארת פנייה לחצו כאן