המכללה האקדמית גליל מערבי רואה עצמה כחלק מהקהילה הגלילית. ככזו, המכללה שואפת להוות נקודת מפגש שתאפשר ללומדים בה להכיר את הפסיפס החברתי-תרבותי שמאפיין את אזור הגליל המערבי וללמוד באווירה של סובלנות וכבוד הדדי.

המכללה שואפת להיות מקום שבו סטודנטים מכל גווני החברה יוכלו  להיפגש ולקיים דיאלוג רב תרבותי. המכללה שואפת להיות דוגמא ומופת ליכולת לשלב במסגרתה אוכלוסיות שבסיום לימודיהן יהיו שליחים של רצון טוב אשר יסייעו בקירוב הלבבות, בהבנת האחר ובסובלנות כלפי האחר. המכללה האקדמית גליל מערבי שואפת להיות אחד המוסדות המובילים בצפון ישראל להקניית השכלה אקדמית רחבה ואיכותית במגוון תחומים ודיסציפלינות.

המכללה שמה לה למטרה להיות מובילה באיכות ההוראה ובשירותי הלמידה לסטודנטים ורואה ביחס האישי ובליווי של הסטודנטים מראשית דרכם האקדמית משימה מרכזית, תוך התחשבות מרבית בצרכיהם ובהעדפותיהם האישיות. המכללה שואפת להעצים את יכולותיו של כל סטודנט ולחזק את האמונה של כל סטודנט בעצמו.

המכללה, הממוקמת בנפה הצפונית הצפופה ביותר באוכלוסייתה, תפעל להרחיב את מגוון התכניות לתואר ראשון ולפתח תכניות לתואר שני במגוון דיסציפלינות, במטרה להפוך למוסד אקדמי שיהיה מועדף על תושבי האזור וכן ימשוך אליו גם אוכלוסיות מאזורים אחרים, וכן במטרה לאפשר לסטודנטים שרואים במכללה את האלטרנטיבה היחידה לרכישת השכלה אקדמית טובה באזור מגוריהם, למצוא בה את תחום הלימוד שתואם את כישוריהם ושאיפותיהם.

היצע רחב של חוגי לימוד יאפשר לבוגרים לרכוש תחומי ידע ומקצועות שנדרשים לפריחה חברתית, כלכלית ותרבותית של האזור. המכללה תשאף לכך שבוגריה ירכשו תארים אקדמיים בתחומים שמאפשרים השתלבות מהירה בשוק העבודה בסקטור הפרטי ובסקטור הציבורי, בתחום העסקים והבנקאות, במוסדות ציבוריים, במערכת החינוך הפרטית והציבורית לגווניה, בתחום הפוליטי, בתחום התרבותי והאמנותי ובתחומים רבים אחרים הנדרשים לפיתוח הצפון ולקידומו.

המכללה תשאף להרחיב את הפעילות המחקרית של חברי הסגל ולקדם שיתופי פעולה וקשרים אקדמיים עם מוסדות בארץ ובחו”ל, כדי לשמור על רמה אקדמית גבוהה ועדכנית. המכללה תעודד את מעורבותם של חברי הסגל בפעילות הציבורית באזור, את תרומתם לחברה ואת פעילותם למען המכללה ומוסדותיה, זאת במטרה להביא לצמיחה ושגשוג של הארגון.