במסגרת פעילות דיאלוג וצילום של הדקנט (כ-30 שעות אקדמיות) השתתפו  22 סטודנטים  יהודים וערבים  (מוסלמים, דרוזים, נוצרים)  מכל השנים כחלק ממרחב משותף אשר מקדם הדקנט במכללה. זוהי השפה המשותפת שלנו הבאה לידי ביטוי בשגרה היומית.
מסיימי התכנית בהצלחה קבלו מלגה בסך 1,500 ₪.

דבר מנחי התכנית

מזה מספר שנים אני מנחה את סדנת הדיאלוג במכללה אקדמית גליל מערבי.
הסדנה משלבת דיאלוג מונחה בן הסטודנטים מהדתות השונות במכללה ופרויקט משותף.
תכנית הדיאלוג מאפשרת הכרות שונה ומעמיקה אחד את השנייה ומהווה הזדמנות לבחון, ללמוד ולנפץ דעות קדומות. התוכנית היא חווייתית ומעצימה.
התוכנית בשנה זו שילבה דיאלוג דרך צילום וכללה גם הכשרה בצילום אותה העביר דני אבוקסיס
כשפרץ משבר הקורונה היינו בתחילתו של התהליך והוחלט להמשיכו דרך הזום. דיאלוג דרך זום הינו מאתגר ויחד עם זאת רצון הסטודנטים לקיים את התוכנית והמעורבות שלהם במפגשים אפשרה הכרות, תקשורת ולמידה. בכל מפגש הסטודנטים הביאו משהו משלהם. סיפרו דרך התמונות אותם צילמו על עצמם, משפחתם, הדת שלהם והקהילה. הצילום אפשר להם להסתכל על חייהם דרך עדשת המצלמה בזווית נוספת ויצירתית.
מלבד הדיאלוג והחיבור שנוצר הסטודנטים בהדרכת דני יצרו פסיפס חיים מרגש.

גב’  עינת ברזילי

במסגרת סדנת הדיאלוג המונחה בין סטודנטים במכללה נבחר המדיום הצילומי כאמצעי דרכו יוכלו הסטודנטים להביע את עצמם ולהביא תוצרים ויזואליים מתוך המרחב האישי והפרטי שלהם, כפלטפורמה למימוש הדיאלוג וביסוס ההיכרות והחשיפה למגזרים ודתות שונות.
כמנחה ההיבט הצילומי בתוך התהליך אותו עברו הסטודנטים, ביקשתי לחשוף אותם למהות ומורכבות השפה הצילומית דרך סדרה קצרה של תרגילים אשר הובילו אל הפרויקט המסכם בו הם התבקשו לייצר קולאז’ צילומי בהשראתו של האמן דויד הוקני ועל פי הגדרת הפרויקט ” פירוק והרכבה של סביבה אישית” , הם התבקשו לבחור סביבות משמעותיות בחייהם ולצלמם בטכניקה המאפשרת את “פירוק”  המוכר והרכבתו מחדש תוך שימת לב לפרטים ומשמעויות “נסתרות”.  הקשר של הפרויקט במסגרת הסדנא אפשר להם להכיר אופני ביטוי צילומיים חדשים ובו בעת חשיפת טפח מתוך עולמם האישי.

מר דני אבקסיס

נושאי התכנית:

 1. היכרות וגיבוש הקבוצה, עקרונות להצלחה
 2. מעגל פתיחה – דיוקן עצמי
 3. ערכים אישיים
 4. ערכי הקבוצה
 5. חזון אישי וקבוצתי
 6. סגנונות תקשורת
 7. תפיסת המציאות
 8. סודות הצילום
 9. תרגיל “דיאלוג בצילום”
 10. תמונות מספרות מתוך הקהילה / משפחה
 11. ניתוח תרגיל “דיאלוג בצילום”
 12. תרגיל “קולאז’ צלומי”
 13. תמונות מספרות – הסביבה שלי
 14. היכרות עם תוכנת befunky