משלחת שימור וסיוע מאת המכללה האקדמית גליל מערבי, לקחה חלק במציאת שלד עם תליון זהב שהתגלה בחפירות בסוסיתא.

סיורים בחוג לשימור

סיור לימודי של הסטודנטים של החוג ללימודי שימור בבית עבדולה פשא בעכו העתיקה
 1.12.14
במסגרת פעילות משותפת בין החוג ללימודי שימור לבין הקהילה הבהאית, זכו הסטודנטים להצצה נדירה לתוככי אחד מאתרי המורשת הבהאיים החשובים, בעכו. מר ג’לאל הטאמי, סגן המזכ”ל של המרכז הבהאי העולמי, וכן מר קמראן יזדני, הממונה על השימור, סיירו עם הסטודנטים במתחם המשומר והמשוחזר של אחד ממנהיגי ומייסדי הדת הבהאית בחצי הראשון של המאה ה-20 –  בית עבדולה פשא.
המתחם, שבימים כתיקונם אינו פתוח לקהל הרחב, כולל את החדר בו הוחבאו במשך שנים עצמותיו של הנביא מייסד הדת והחדר בו נולד עבדולה פשא.
בעבר היה זה אתר עליה לרגל לחברי הדת שהגיעו מהמזרח ומהמערב וגם כיום מגיעים למקום מדי שנה עולים לרגל מקהילות הבהאים ברחבי העולם.
המבנים והשערים במתחם עברו ועדיין עוברים תהליך שימור בכדי למנוע את תהליכי בליית האבן, החלודה והקורוזיה המשפיעים על יציבות המבנים שניצבים בסמוך לחוף הים. מנהל האתר והמתנדבים הדריכו והסבירו לסטודנטים את השיטות הייחודיות של השימור והתחזוקה השוטפת של האתר שקרוב ל-80 שנים הוזנח וננטש עד שהגיע לידי הבהאים.
לאחרונה שוחזרו במדויק הגנים בחצר בעזרת צילומים היסטוריים ועדויות אישיות. הכרכרה הנדירה, ששימשה לפני כ-100 שנים להסעת המתארחים ועולי הרגל מהנמל אל האתר, מוצגת בחלל מיוחד ומוגנת היטב מפני נזקי מזג האוויר מאחורי שערי הברזל המקוריים של המתחם .
החדרים מאובזרים בריהוט, מנורות, שטיחים ובחפצים שנתרמו ברובם על ידי העולים לרגל, האופייניים לרוח התקופה ומשווים למקום מראה אותנטי.

סיור החוג לשימור

נגן וידא