תכנית הפרקטיקום- מסלול ההתמחות בלימודי ניהול

בית הספר לניהול שם דגש על מצויינות אקדמית מצד אחד ועל רכישת כלים יישומיים בניהול ובכלכלה מצד שני. תכנית הלימודים מכוונת להכשרת מנהלים בקו הביצוע ומנהלים מקצועיים במטה. התכנית משלבת ידע תיאורטי, שיטות מחקר, התנסות בכלי חשיבה, פתרון בעיות; כמו גם שיטות להתמודדות מעשית עם סוגיות ניהוליות כגון תכנון, תקצוב, פיתוח, תפעול ובקרה.
סגל בית הספר שואף לצייד את הסטודנטים בכלים יישומיים שיעזרו להם להשתלב בתפקידי ניהול בארגונים שונים ומתוך כך אנו רואים בהתנסות המעשית של הסטודנטים (פרקטיקום) מרכיב חשוב ומשמעותי ביותר בתוכנית הלימודים. לשם כך, משתתפים הסטודנטים בתכנית הפרקטיקום המתבצעת בארגונים עסקיים וחברתיים באזור הצפון במהלך השנה השלישית ללימודיהם: בפרקטיקום יקבלו הסטודנטים:
 • השתלבות בארגון למשך 4 שעות בשבוע במהלך שנה אקדמית מלאה.
 • חניכה על ידי מנהל / עובד בארגון וליווי ע”י מרצה מהמכללה.
 • ביצוע פרוייקט קבוצתי )בין 2-3 סטודנטים( התורם לשיפור עבודת הארגון. הפרוייקט מנוהל על פי מתודולוגיית ניהול פרוייקטים המקובלת בניהול ארגונים.
על מנת להבטיח הצלחה מירבית בתהליך הלמידה של הסטודנטים, מקיימים מרצי הקורס והמרכז האקדמי של הפרקטיקום קשר שוטף עם המדריכים /מנהלים בארגונים ומסייעים באפיון הפרוייקט המוטל על הסטודנטים בתיאום, הכוונה, התייעצות ופיתרון בעיות בכל אחד משלבי תהליך ביצוע הפרוייקט.
להלן מגוון תחומים עיקריים בהם יכולים להתבצע פרוייקטים בארגונים: ניהול ופיתוח משאבי אנוש, שיווק ופיתוח עסקי, ניהול כלכלי , ניהול הייצור ולוגיסטיקה ותהליכי שיפור ארגוניים