איזה תואר כדאי ללמוד?

התארים הכי רווחיים בשוק

יש מגוון רחב של תארים בתחומים שונים ומגוונים – מביניהם יש כאלו שמעניינים מאוד אך פחות רווחיים מאחר ולא ניתן למצוא בהם עבודה ללא המשך לימודים לתואר שני, או מאחר והשכר בתחום הזה נמוך מהרגיל.

מנגד, יש תארים שמראש ידוע שכדאי מאוד להשקיע בהם שנות לימוד מאחר שהשכר בתחום הזה גבוה במיוחד

סטודנטים רבים בוחרים תחומי לימוד שונים מתחומי העניין שלהם בעיקר בגלל השכר הפוטנציאלי ולא מובלים על ידי ערכים של אהבה וסיפוק.

יש אנשים רבים שבוחרים בדרך ההומנית ויוצאים נגד בחירת תחום לימודים רק בגלל יכולת ההכנסה העתידית שלו, למשל – סטודנטים במסלול ללימודי חינוך, הידועים כאנשים שיחנכו את דור המחר וניגשים למקצוע מתוך ערכים של אהבה, צמיחה ולקיחת חלק בעתיד ילדינו.

לכל אותם אלו שלא החליטו באיזה צד לבחור, הכנו עברוכם רשימה של תחומי לימוד לתואר ראשון שסביר להניח שההכנסה בהם תהיה גבוה יותר מאחרים.

 

רפואה משלימה

תחום הרפואה המשלימה הוא חלק בלת נפרד מהרפואה באופן כללי בישראל ובעולם .

באמצעות רפואה משלימה ניתן להגיע לפתרון בעיות רבות בגישה שונה מהרפואה הקונבציונאלית.ואם נדבר על החלק העסקי בתחום הזה – לעסוק ברופא משלימה לא דורש הוצאות רבות, הקמת מרפאה הוא הליך שיש בו פחות הוצאות מאשר הקמת כל עסק אחר.

לאחר קבלת ההסמכות והתמקצעות לאורך השנים ניתן להגיע להצלחה מסחררת ושיפור משמעותי ברמת ההכנסה.

בנוסף, רפואה משלימה יכל להיות תחום מעניין מאוד מאחר ונוגע בכל התחומים החשובים ביותר בחיי האדם.

 

פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה הוא מבין התחומים הפופולריים והרווחיים בימינו.נכון, לא בכל המקרים חייבים לסיים תואר ראשון כדי להתעסק בתוכנה ופיתוח קוד.יש מבחר רחב, של קורסי הכשרה בהם למדים שפות תכנות שונות, כתיבת אפליקציות ועוד רבים שבאמצעותם תוך זמן מקבלים את הידע הדרוש לצאת לשוק העבודה בתחום.

חשוב לזכור כי יש שפות תכנות שונות וכלים שונים כמו אפליקציות מובייל, אתרי אינטרנט, תוכנות לעסקים ועוד.

עם התקדמות השנים וצבירת הניסיון רק השמיים הם הגבול.

 

ניהול תשתיות אינטרנט

מפיתוח תוכנה הגענו לאחד המקצועות המבוקשים ביותר שלא תמיד יצריכו מכם תואר או קורס ארוך ומסובך – לימודי תשתית אינטרנט נחשבים כיום לאחד מהתחומים הכי פופולריים שיש.

לימודי תשתית אינטרנט יכולים להיות רווחיים מאוד ומעניינים באותה מידה. אפשר ללמוד את התחום גם אם אינכם בעלי ידע קודם בשפות תכנות, רשתות או תקשורת.

 

בדיקת תוכנה – QA

נישאר עוד רגע בתחום התוכנה ועולם ההייטק.

יש מקצוע אחד נוסף, שנחשב לותיק מתחום התוכנה – קיים מרגע הקמת תוכנות המחשב והוא תחום בדיקות התוכנה.

המטרה של בודקי התוכנה הוא בעצם לבדוק את כל התרחישים היכולים לקרות למשתמש בעת שימוש שגרתי בתוכנה – מה קורה אם מבצע שימוש נורמטיבי? מה קורה אם מבצע פעולות שלא לפי ההליך המקובל בתוכנה ועוד.

כדי להתברג בתחום בדיקות התוכנה (QA), לא תמיד חייב לסיים תואר ראשון.בימינו יש מבחר קורסים המעבירים הכשרה מלאה על תחום בדיקות התוכנה על כל סוגיו.

 

לימודי הנדסה בתחומים שונים

תפקיד המהנדסים בחברות השונות הוא פיתוח מוצרים חדשים בתחום ההתמקצעות שלו.

לסטודנטים המסיימים את מסלול הלימודים בתחומי ההנדסה, קל יותר למצוא מקומות עבודה, דלתות נפתחות עבורן בקלות יותר ויש מבחר רחב יותר של עבודות שמוצע עבורם.

קיימים מסלולי לימוד שונים בתחום ההנדסה, הנפוצים ביותר בימינו הם הנדסת כימיה, הנדסת חשמל, תעשייה וניהול ועוד

ההכנסה הממוצעת של מהנדסים גבוהה יותר מהשכר הממוצע במשק באופן משמעותי.

העבודה יכולה להיות רווחית ביותר למי שמשתלב בתעשיית ההייטק ולבעלי תפקידי ניהול בכירים. יש להביא בחשבון שתפקידים אלו כרוכים בשעות עבודה מרובות ובהתמודדות עם לחץ ועומס רב במהלך העבודה היומיומית.

 

משפטים: כי השמיים הם הגבול

תואר במשפטים נחשב כיום לתואר יוקרתי ובר הערכה בשדה האקדמי. מדובר בתחום עתיק יומין שהכה שורשים ופרש את ענפיו לכל עבר.

ככל הנראה, שבשלב מסוים בחיים, כל אדם יזדקק לייצוג משפטי כתובע או כתנבע.האדם נזקק מאז ומתמיד לייצוג משפטי – כתובע או כנתבע.

למרות שבשלבי ההתמחות המשכורת נמוכה יותר מבהמשך, ידוע שמשכורות שעורכי דין יכולים להרוויח הם מהגבוהות בשוק.

מנגד, יש לזכור כי מדובר בעבודה קשה, מבחינת שעות עבודה ולחצים במהלכה. ישנם גם תפקידים לחוצים פחות באופיים, למשל מרצה למשפטים באקדמיה.

פסיכולוגיה למי שמתאים ומתמיד

הפסיכולוגיה היא תחום מרכזי במדעי החברה, עוסקת בחקר הנפש, ההכרה וההתנהגות. ובמילים אחרות – חקר בני האדם, חקר התנהגויות – סמויות או גלויות ועוד.

סטונדטים לפסיכולוגיה חייבים להיות בעל יכולת לימוד טובה וכוחות נפשיים רבים כדי ולצלוח את מסלול ההכשרה.

הוא נדרש להיות רגיש לזולת ובעל יכולת הקשבה טובה. עליו להיות יציב מבחינה רגשית, על מנת שלא יתערער מעיסוקו, הכולל מגע עם אנשים המתמודדים עם מחלות נפש. כמו כן, עליו להיות בעל יכולת ניתוח טובה, על מנת לאבחן את המטופל ולהבין את מקור סבלו.

כמו בתחום המשפטים, גם כאן השכר בתקופה ההתמחות הוא נמוך מהרגיל.

לאחר מכן, לבוגרים במסלול הזה קיימת אפשרות להשתלב כפרלינסרים בארגונים שונים או הקמת קליניקה פרטית שיכולה להניב משכורות גבוהות מהממוצע.

אולי יעניין אותך גם: