בין ביטחון לאומי לביטוח לאומי
האתגרים הכלכליים של מדינת ישראל
בעקבות מלחמת חרבות ברזל


2.6.24

 

 

 

 

רשימת דוברים

ד"ר איל ארגוב, מנהל אגף מאקרו כלכלה ומדיניות, בנק ישראל

ד״ר איל ארגוב הוא מנהל האגף למקרו-כלכלה ומדיניות בחטיבת המחקר של הבנק ישראל. האגף בניהולו אחראי לגיבוש תמונת המצב והתחזיות המקרו כלכלית של המשק מבחינת צמיחה, שוק העבודה ועוד, וכן לגיבוש המלצות מדיניות כלכלית לממשלה במסגרת תפקידו של נגיד בנק ישראל כיועץ הכלכלי לממשלה.
מחקריו האישיים של ד״ר ארגוב עסקו בפיתוח מודלים לניהול מדיניות מוניטרית ומודלים להערכת קצב הצמיחה הפוטנציאלי של המשק בראיה ארוכת טווח.
ד״ר ארגוב הוא בעל תואר ראשון, שני ושלישי בכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן הוא בוגר המכללה לביטחון לאומי ובעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.

תא"ל (מיל) ד"ר ששון חדד, חוקר בכיר אורח, המכון למחקרי ביטחון לאומי

תא״ל (מיל) ד״ר ששון חדד חוקר אורח במכון INSS ומרצה אורח לכלכלה וביטחון לאומי באוניברסיטת תל אביב. לשעבר היועץ הכספי לרמטכ״ל וראש אגף התקציבים במשרד הביטחון. יועץ אסטרטגי וחבר בדירקטוריונים במשק.

פרופ' נסים בן דוד, נשיא וראש המכון לחקר הכלכלה והמדיניות הכלכלית בישראל, המכללה האקדמית גליל מערבי

פרופסור מן המניין לכלכלה, בעל תואר דוקטור לכלכלה מאוניברסיטת תל אביב (1995), היה חבר בוועדה למינוי פרופסורים בתחום מדעי החברה במועצה להשכלה גבוהה,
כיהן כראש הסנט במכללת עמק יזרעאל והיה ראש החוג לכלכלה במכללת עמק יזרעאל וכן ראש תחום הכלכלה וראש החוג ללוגיסטיקה במכללה האקדמית גליל המערבי, בחסות אוניברסיטת בר אילן, היה חבר סגל בחוג לכלכלה באוניברסיטת חיפה, שימש בתפקידים ניהוליים בסקטור הבנקאי, בסקטור העיסקי ובסקטור הציבורי. פרסם למעלה מ 60 מאמרים בכתבי עת שיפוטיים בתחומי המאקרו כלכלה, כלכלת עבודה, מימון, צמיחה כלכלית ועוד.
כתב ספרים  בהיקף של אלפי עמודים בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה, יחד עם שותפים, בתחום האקונומטריקה ובתחום כלכלת עבודה. לאורך השנים לימד מיגוון רחב של קורסים לתואר ראשון ולתואר שני בתחומי הכלכלה, המימון, ההשקעות ועוד. כתב ופרסם בשפה העברית ובשפה האנגלית את הרומן ״שתיקת יורדי המרכבה״.

ד"ר מיכל קורא, ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת חיפה

דר מיכל קורא היא חברה בסגל הבכיר של ביה”ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. מחקריה עוסקים בכלכלה הפוליטית של מדינת הרווחה מזווית היסטורית והשוואתית והיא פרסמה רבות בנושאים הקשורים לביטחון סוציאלי ולפוליטיקה של מימון מדינת הרווחה. בשנים האחרונות דר קורא עוסקת גם בחקר מחלקות לשירותים חברתיים וחקר החסמים המובילים לאי מיצוי זכויות בקרב אוכלוסיות מוחלשות.

פרופ' גיל כהן, ראש החוג לניהול, המכללה האקדמית גליל מערבי

פרופסור גיל כהן הוא ראש החוג לניהול במכללה האקדמית גליל מערבי. הוא מומחה פיננסי שפרסם יותר מ-70 מאמרים ו-2 ספרים בנושאי פיננסים שונים. תחומי העניין העיקריים שלו כוללים: קיימות ((ESG ושווקים הפיננסיים, מסחר אלגוריתמי, חריגות (אנומאליות) בשווקים, מימון תאגידי. לפרופסור כהן ניסיון רב כיועץ לחברות בנושאים פיננסיים כגון מדיניות דיבידנדים, הערכות שווי של חברות ,מיזוגים ורכישות.

ד"ר עירית טלמור, ראשת החוג ללוגיסטיקה, המכללה האקדמית גליל מערבי
ד"ר רון אייכל, מרצה וחוקר, המכללה האקדמית גליל מערבי
מר גיל כהן, סגן בכיר לחשב הכללי ומנהל חטיבת המימון והאשראי, משרד האוצר

תחומי אחריותו כוללים פיקוח על היחידה לניהול החוב הממשלתי, מחלקת ערבויות

המדינה והמחלקה הממשלתית לביטוח, אשראי וגביית חובות.