החוג לחינוך במכללה האקדמית גליל מערבי מתכבד להזמינכם לכנס בזום בנושא:

עתיד החינוך כבר כאן – מפגש עם הגישות שמציעות אלטרנטיבה 

רשימת דוברים

חינוך יער, אושר וחדוות הלמידה

על ההרצאה: איך חינוך יער מגביר באופן ישיר את האושר של הילד מכמה כיוונים שונים, ואיך מעוררים ומגבירים את חדוות הלמידה והחקר.

על המרצה: שימי רף – מנחה ומלווה צוותים של גנים ובתי ספר בחינוך יער. מראשוני המדריכים בשומרי הגן בשנת 2000. ב12 השנים האחרונות הכשיר את רוב מדריכי הליקוט הבולטים בארץ בקורס מדריכי ליקוט. חבר קיבוץ משמר העמק, אב לשתי בנות.

לאן נושבת הרוח? - חינוך וולדורף

על ההרצאה: חינוך וולדורף פועל מתוך התפיסה של התפתחות הילד על פי האנתרופוסופיה. הוא  מקבל צבע ייחודי בכל מדינה ואיזור בהתאם לתנאים ואופי הקהילה. מה היא אם כן הרוח הנכונה לחינוך בזמננו על פי תפיסה זו?

על המרצה: גיורא אבידר

מנהל תיכון וולדורף ( אנתרופוסופי) עודד במשגב בשנתיים האחרונות. לפני כן היה מנהל ביה ס היסודי 18 שנה. בעל תואר ראשון בחינוך טכנולוגי מאונ’ תל אביב. תואר שני מאורנים התוכנית למנהיגות חינוכית. כתב
תזה באוניברסיטת חיפה בפקולטה לחינוך, החוג למנהיגות בחינוך.

״מונטסורי - חינוך ישן חדש״

על ההרצאה: בהרצאה נכיר את הגישה שכובשת את המדינה בשנים האחרונות, נכיר את הייחודיות שבה ואיך היא מצליחה להביא לידי מימוש את המסרים החינוכיים החשובים ביותר לעידן שלנו.

על המרצה: שני זילברשטיין

יזמת חינוכית עם נסיון של 12 שנים בהקמה וליווי של מסגרות חינוך מונסטורי בחינוך הפרטי והציבורי. היא המייסדת והמנכ״לית של הומסטארט מונטסורי, הארגון המוביל להטמעת החינוך המונטסורי לגיל הרך בישראל ואת קהילת אמן חינוך שמקדמת חיבור מבוגר-ילד דרך חיבור עצמי של המבוגר. בילדותה שני התחנכה בחינוך מונטסורי במקסיקו ומשם נובעת תשוקתה לתחום. כיום היא רואה בתור משימת חייה להנגיש להורים ואנשי חינוך כלים ליצירת סביבות צמיחה מיטיבות על בסיס הערכים והכלים של החינוך המונטסורי.

המפגש כליבו של המעשה החינוכי

על ההרצאה: ההרצאה תעסוק באפשרות ליצור מרחב משותף של חיים, בו ילדים חיים את חייהם במלואם לצד מבוגרים משמעותיים.

שמות המרצים:

זאב גולן, מחנך ומנהל שותף ב”מיתר”, בית חינוך דיאלוגי.

לילה נוי, מחנכת ב”שיח”, בית חינוך דיאלוגי.