תרפיה באומנות- הרחבת ארגז כלים לאנשי חינוך, יעוץ וטיפול.

רקע:

המודל התרפויטי משתמש באמצעים אמנותיים כדי לחזק ולפתח בריאות ואיזון פיזי, רגשי ונפשי בכל גיל. בבסיס השיטה קיימת האמונה כי הכוחות המרפאים באומנות מאפשרים ביטוי עצמי רחב שעוזר בפתרון קונפליקטים אישיים, מפתח כישורים יצירתיים, מקטין ומשחרר לחץ, מעצים בטחון עצמי וערנות אישית. התרפיה באומנותמשלבת בין תחומי ההתפתחות הרוחנית של האדם דרך אמנות פלסטית כמו ציור, רישום, פיסול וצורות אחרות של אומנות ביחד עם מודלים של ייעוץ ופסיכותרפיה.
הרחבת ארגז הכלים למטפל – למטפלים מקשת רחבה של מסגרות טיפוליות אשר מעוניינים להרחיב את ארגז הכלים ולהוסיף לתוכו טכניקות נוספות מהאומנויות הפלסטיות. הקורס יתמקד בשלושה מרכזים עיקריים: חווית הכלי דרך תהליכים אומנותיים, הבנת הכלי מההיבט הטיפולי דרך תיאורי מקרה ושימוש בכלי דרך הכרות עם מגוון רחב של טכניקות וחומרים. בקורס ישולבו סדנאות בתחומים שונים: ניתוח כתבי יד וציורי ילדים, קלפים טיפוליים ועוד.

קהל היעד:

אנשי חינוך, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים, מורות וגננות, מטפלות במעונות יום וסייעות – יוכלו להעשיר את ארגז הכלים בעבודה עם ציבור הלומדים.
הקורס מיועד בין היתר לקהל הרחב להעשרה ולהרחבת הידע.

בין נושאי הלימוד:

רקע תיאורטי בתרפיה באומנות, אתיקה בטיפול באומנות, טכניקות השלכתיות בתרפיה באומנות, עקרונות הגישה הפנומנולוגית בתרפיה באומנות, שרבוט ככלי טיפולי בתרפיה באומנות, פיענוח ציורי ילדים, קלפים טיפוליים ועוד.

מבנה הקורס:

120 שעות אקדמיות, פעם בשבוע.

תעודה:

הבוגרים שיעמדו בדרישות הקורס יקבלו תעודה “תרפיה באומנות – הרחבת ארגז הכלים לאנשי חינוך וטיפול” מטעם היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך של המכללה האקדמית גליל מערבי.

* קורס זה הינו קורס העשרה בלבד ואינו מכשיר סטודנטים לעבוד כמטפלים באומנות.
* חומרי עבודה לשימוש במהלך הלימודים אינם כלולים בשכר הלימוד.

*כפוף לשינויים בהתאם לשיקולי היחידה ללימודי חוץ, המכללה האקדמית גליל מערבי.

יצירת קשר עם היחידה ללימודי חוץ