החוג לקרימינולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי להזמינכם לכנס בנושא:
חדשנות ויזמות בקרימינולוגיה – בעת שגרה ובעת חרום ומלחמה

23.6.24 | יום א’

התקופה האחרונה הובילה קרימינולוגים, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך וגורמי טיפול שונים כמו גם את קובעי המדיניות וגופים ציבוריים שפשיעה וקורבנות היא מרכז עיסוקם, לחשיבה יצירתית וחדשנית בכדי לפתח מיזמים מגוונים. יזמויות אלו מהוות תשתית להתמודדות עם האתגרים הנוכחיים והעתידיים ולהפוך אותם להזדמנויות להתפתחות ולצמיחה.

אנחנו מזמינים חוקרים.ות ואנשי שטח להציג בכנס מיזמים חדשניים, יוזמות עתידניות, ומחקרים פורצי דרך ולהשתתף בדיונים מרתקים בנושאים של פשיעת סייבר ואבטחת מידע, קרימינולוגיה ובינה מלאכותית, טיפול ו/או מניעת פשיעה, שיטור ואכיפת חוק, גורמי סיכון וחוסן בחירום ובשגרה, אתגרי מערכת אכיפת חוק ומסגרות תקון, ביטחון אישי, חוסן ומסוגלות קהילתית, עבריינות וקורבנות בקרב בני נוער ועוד…

הועדה האקדמית של הכנס

פרופ' ראובן יעקב

פרופ’ ראובן יעקב. קרימינולוג קליני, ראש החוג לקרימינולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי. מיסד ועומד בראש המרכז לחקר ילדים, נוער וצעירים בסיכון, מרצה בכיר וחוקר בתחום השיקום והתקון. בעל ניסיון בביצוע מחקרי הערכה למיזמים גדולים, בפיתוח כלי אבחון והערכה לקבוצות סיכון ובליווי בניה ועיצוב תוכניות התערבות מבוססי ראיות. בתחום הקליני מומחה בטיפול בהפרעות התנהגות, התמכרויות ואלימות בשילוב שיטות התערבות כגון: טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) וטיפול בקבלה ומחויבות (ACT). כמו כן, מבצע הערכת אישיות, צרכים וסיכון לחשודים בפלילים ועבריינים מורשעים במסגרת ההליך הפלילי. בעבר ניהל מוסד סגור לנערים ומסגרת חרום להתערבות במשבר לנערות בסיכון, בהמשך ניהל את רשות חסות הנוער והממונה על המעונות במשרד הרווחה והשירותים החברתיים. במסגרת תפקיד זה היה שותף בקביעת מדיניות המשרד וגיבוש הצעות חוק מתחום עיסוקו.

ד"ר חגית תורג'מן

ראש החוג לסוציולוגיה וראש התוכנית ללימודי תואר שני בקרימינולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי. מייסדת ועומדת בראש המרכז לחקר ילדים, נוער וצעירים בסיכון וחברה במכון לביטחון אישי וחוסן קהילתי ובמכון לביטחון במשפט הפלילי אשר פועלים אף הם במכללה. ד”ר תורג’מן הינה מרצה בכירה וחוקרת בתחומים של ילדים ונוער בסיכון, מעמדם של קבוצות מיעוט וקבוצות שוליים במערכת אכיפת החוק ולאחרונה מתמחה בתחום של פשיעת סייבר ואבטחת מידע. בעלת ניסיון בביצוע מחקרי הערכה למיזמים גדולים, פיתוח כלים לאבחון, הערכה ומחקר וליווי בבנייה ועיצוב תכניות התערבות מבוססות ראיות.

ד"ר ישראל רצ'בסקי

ראש מרכז החדשנות והיזמות וחבר סגל בכיר בבית הספר לניהול במכללה האקדמית גליל מערבי. חוקר בתחומי החדשנות הארגונית והיזמות, כישורי המאה ה-21 וכלכלה התנהגותית. מרצה ומנחה פרויקטים במוסדות אקדמיים נבחרים בתחומי החדשנות, היזמות, ניהול פרויקטים וניהול פיננסי.

ד”ר רצ’בסקי בעל ניסיון רב ביעוץ וליווי ארגונים ארציים ציבוריים ופרטיים, בניהול והובלת פרויקטים רב מערכתיים, ביעוץ אסטרטגי ועסקי למיקור חוץ, הקמת וליווי מערכות בקרה ופיקוח תקציבי, יעוץ ניהולי וכלכלי לפרויקטים והקמת וליווי מערכות הדרכה וניהול ידע.

ד"ר כרמית גל

מרצה, מטפלת וחוקרת המתמחה במדעי המוח והתנהגות אנושית. הקימה את המכון לחקר המוח והתנהגות האדם, במכללה האקדמית גליל מערבי. מחקריה עוסקים בהבנת היסודות המוחיים של התנהגויות אנושיות בתחומים כגון: חינוך ופסיכולוגיה. חברה במכון לחקר הביטחון האישי והחוסן הקהילתי, בשיתוף פעולה של אנשי סגל במכללה ושישה ניצבים בדימוס ממשטרת ישראל. מטרת המכון היא לבצע מחקרים, להציע מודלים לפעולה, ולזהות כלים שיסייעו למקבלי ההחלטות לטפל בבעיות בטחון הפנים בישראל, במטרה להגביר את רמת הביטחון האישי במדינה.

ד"ר זיו גלעד

ד”ר זיו גלעד הינו מרצה בחוג לקרימינולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי. שירת 20 שנה כיועץ ארגוני במשטרת ישראל. תחומי ההתמחות שלו הינם שיטור בחברה רב תרבותית והשפעתן של אסטרטגיות שונות של שיטור על עבודת המשטרה. מוביל בחוג לקרימינולוגיה פרויקט של יזמות וחדשנות שבמסגרתו מנחה קבוצות של סטודנטים בהקמת פרויקטים חדשניים הנותנים מענה לצרכים ייחודיים מהקהילה.  הפרסומים אקדמיים שלו מתמקדים בגישה של מאבק בונה ולא אלים בין משטרת ישראל וקבוצות שונות בחברה הישראלי.

ד"ר מיכל פרטוק

מרצה בחוג לקרימינולוגיה ובחוג לסוציולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי. בעשור האחרון מרכזת את המרכז לחקר ילדים, נוער וצעירים בסיכון ואת פרויקט ההתנסות בשדה בחוג לקרימינולוגיה. סיימה תואר שני במכון לקרימינולוגיה באוניברסיטה העברית, עבודת המאסטר עסקה בקשר שבין סגנונות הורות להזנחה של ילדים ונוער. את התואר השלישי ד”ר פרטוק קיבלה מאוניברסיטת חיפה ועבודת הדוקטורט שלה התמקדה באופן שבו מגדר ולאום מנבאים הצלחה, נשירה מטיפול וחזרה להתמכרות. בהמשך לכך תחומי המחקר שלה עוסקים בתחום של התמכרויות וטיפול בהם, בעולמם של בני נוער וצעירים בסיכון ולאחרונה במציאות המתפתחת של פשיעת הסייבר.

משתתפי הכנס (לפי סדר הא’-ב’):

פרופ' אייזנשטדט מימי

פרופסור מימי אייזנשטדט, פרופסור מן המניין במכון לקרימינולוגיה, בפקולטה למשפטים ובבית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית באוניברסיטת העברית. שימשה בעבר כנשיאת האוניברסיטה הפתוחה וכדיקנית בבית הספר לעבודה סוציאלית. תחומי המחקר שלה מתמקדים בסוציולוגיה של החוק, בשיטות מחקר איכותניות, מגדר ומדיניות חברתית. היא בחנה הבנייה חברתית כלפי נשים עברייניות וחקרה את החוויות של נשים עצורות בכלא הנשים היחיד בישראל.

רב ניצב בדימוס אלשייך רוני

רוני אלשיך, שרת 38 במערכת הביטחון בסופן כיהן כסגן ראש השב”כ וכמפכ”ל משטרת ישראל. בוגר תואר שני במדע המדינה ותכנית AMP ב- Wharton Business School. מר אלשיך זכה בפרס נשיא האגודה הישראלית לקרימינולוגיה ובפרס בהיכל התהילה של Evidence Based Policing באוניברסיטת ג’ורג מייסון בוירגי’ניה בזכות הרפורמות שביצע במשטרת ישראל. כחלק מפעילותו ההתנדבותית כיום, מכן כחבר במועצה המייעצת של המכון לקרימינולוגיה באונ’ העברית בירושלים.

צלם: קובי אמסלם

פרופ' ארז עדנה

פרופ’ עדנה ארז מהמחלקה לקרימינולוגיה, משפט וצדק באוניברסיטת אילינוי אשר בשיקגו. הייתה  העורכת של כתב העת Justice Quarterly וכיום היא עורכת שותפה של כתב העת International Review of Victimology, עורכת משנה של כתב העת אלימות וקורבנות ועורכת ראשית של אנציקלופדיית המחקר של אוקספורד לקרימינולוגיה בינלאומית. פרופ’ ארז היא פרופסור אורח באוניברסיטאות ומרכזי מחקר באוסטרליה, גרמניה, פולין, הודו וישראל. פרסמה מעל 100 מאמרים, פרקים בספרים ודוחות מחקר. זכתה במענקי מחקר רבים בארה”ב ומחוצה לה ותחומי המחקר שלה כוללים השתתפות קורבנות בתהליכים של אכיפה וצדק, אלימות נגד נשים, שימוש בטכנולוגיה במקרים של אלימות.

מר בוקאעי ריאד

בוקאעי ריאד,  מנהל מעון אחוה, רשות חסות הנוער  משרד הרווחה והביטחון החברתי. מר ריאד הוא בוגר תואר שני בניהול מדיניות ציבורית באוניברסיטת חיפה. מנהל מזה עשר שנים, מטעם חסות הנוער, את מעון אחווה בעכו. מעון אחווה מיועד לטיפול בבני נוער בסיכון מהחברה הערבית בישראל המצויים בקצה הרצף הטיפולי.

ד"ר ביילי בני

ד”ר בני ביילי הוא חבר סגל בחוג לקרימינולוגיה ועמית מחקר במרכז לחקר החברה באוניברסיטת חיפה. תחומי ההוראה והמחקר שלו הם אלימות במשפחה, ילדים בסיכון, גבריות ואבהות. בנוסף, ד”ר ביילי הוא עובד סוציאלי ופסיכותרפיסט בעל ניסיון של עשרים וחמש שנים בהתערבויות טיפוליות עם ילדים במקרים של ניכור הורי ועם גברים במקרים של קורבנות ושל אלימות במשפחה. בשנה האחרונה הוא עובד על פיתוח מיזם חברתי חדשני המתמקד בגבריות בריאה.

גב' בן משה שלומית

שלומית בן משה, פסיכולוגית שיקומית מומחית-מדריכה ונוירופסיכולוגית קלינית. בוגרת תכניות הכשרה שונות בטיפול, אבחון ובפסיכולוגיה משפטית.
בעלת רקע טיפולי עשיר במסגרות של שיקום נוירולוגי ופגיעות ראש.
החל משנת 2017 משמשת כסגנית ראש ענף פסיכולוגיה בשרות בתי הסוהר ועובדת בקליניקה פרטית.

פרופ' בלום מילה

פרופ’ מיה בלום היא חברת סגל במחלקה לתקשורת, באוניברסיטת ג’ורג’יה, אשר באטלנטה ובנוסף עמיתת ביטחון בינלאומי בניו אמריקה, חברה לשעבר במועצה ליחסי חוץ ומילאה מינויים שונים באוניברסיטאות קורנל, הרווארד, פרינסטון ומקגיל. היא מכהנת במועצות המנהלים נגד רדיקליזציה של הליגה נגד השמצה, במנהלת האו”ם נגד טרור (UNCTED), בנשים ללא גבולות ובמספר קבוצות עבודה עבור פורום האינטרנט העולמי ללוחמה בטרור (GIFCT). פרופ’ בלום דוברת שמונה שפות וחוקרת באירופה, במזרח התיכון ובדרום אסיה. היא חיברה שישה ספרים ו-80 מאמרים על קיצוניות אלימה. ספרה הבא, Wailed Threats: Women and Jihad, עתיד לצאת לאור בהוצאת אוניברסיטת קורנל ב-2024.

גב' גרסון אלי ליהי

ליהי גרסון אלי, בעלת תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה, סינית ובלשנות אנגלית מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במנהל עסקים למנהלים מאוניברסיטת בר אילן. כיום מנהלת תחום בכירה במניעה וקהילה במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת (105) במשרד לביטחון לאומי ומובילה את פרויקט המתנדבים “אבירי הרשת”.

מר גרשוני זיו

נער בסיכון, 17 שנות שירות בתפקידי פיקוד בכוחות מיוחדים, מייסד עמותת ‘נירים’ לזכרו של רס”ל ניר קריצ’מן, יזם עסקי וחברתי, כיום מנהל רשות חסות הנוער במשרד הרווחה והביטחון החברתי.

ד"ר דולב-כהן מיכל

ד”ר מיכל דולב-כהן, מנהלת המרכז ללמידה וחקר פגיעות במרחב המקוון בתוכנית לייעוץ חינוכי במכללת אורנים. מרצה בכירה וחוקרת בתחום הפסיכולוגיה של האינטרנט. תחומי המחקר שלה כוללים היבטים של מיניות מתבגרים ברשת ובכלל זה סקסטינג כביטוי של מיניות במרחב המקוון ופגיעות מיניות מבוססות תמונה.

סג"ד ד"ר ועקנין יוחנן

סג”ד ד”ר יוחנן ועקנין הוא ראש ענף מחקר בשירות בתי הסוהר. הענף אחראי על עריכת מחקרי חיזוי רצידיביזם, אפקטיביות של תוכנית כליאה, פיתוח ותיקוף כלי הערכה וניתוח מגמות. ועדת מחקרים של שירות בתי הסוהר מנוהלת בענף ומאפשרת לערוך מחקרים בתחומי הכליאה, התקון ולאחרונה, פיתוח כלי חיזוי רצידיביזם באמצעות גישה למאגר מידע ייחודי. הענף אחראי גם על פרסום כתב העת “צוהר לבית הסוהר”.

ד"ר זוהר יוסף

ד”ר זהר יוסף מרצה בחוג לקרימינולוגיה ובתואר שני בקרימינולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי. במקביל, ד”ר זוהר מנהל את המכון לבטיחות במשפט הפלילי במכללה. תחומי ההתמחות של יוסף הם בטיחות במשפט הפלילי, כלכלה ומשפט, מידול ומדידה של פערי ענישה, מניעת הרשעות שווא, תורת המשחקים

ד"ר זמל עופר

ד”ר עופר זמל Ph.D, היא קרימינולוגית, מרצה במכללת גליל מערבי במחלקה לקרימינולוגיה ובאוניברסיטת חיפה, לימדה בתוכנית קציני משטרה באשכול פשיעה מאורגנת, עבריינות נוער, שימשה כרכזת ארגונית במחלקה למדעי ההתנהגות, ועבדה בתיאום עם מערכות שיקום ותיקון ואוכלוסיות בסיכון בקהילה ובמערכת המשפט הפלילי. תחום המחקר שלה הוא עבריינות נוער ומקומם של צעירים ובני נוער בארגוני פשע וקבוצות עוברות חוק.

פרופ' חסייסי באדי

פרופסור באדי חסייסי, פרופסור מן המניין וראש המכון לקרימינולוגיה בפקולטה למשפטים שבאוניברסיטה העברית בירושלים. עבודתו מתמקדת ביחסי הגומלין בין קהילות מיעוטים לבין מערכת המשפט הפלילי, שיטור, מניעת פשיעה וביצוע מחקרי הערכה. הוא מתמחה גם בביטחון פנים ובקשר שבין פשיעה לטרור. בשנת 2018 זכה בפרס המאמר הטוב ביותר מטעם הארגון הישראלי למשפט והיסטוריה ובפרס נוסף למצוינות במחקר משפטי ובקרימינולוגיה (Fattal Prize for Excellence in Legal Research & Criminology). פרופסור חסייסי שימש גם כעורך הראשי של כתב העת Quantitative Criminology וכיום הוא יושב ראש האגודה הישראלית לקרימינולוגיה.

ד"ר כהן אביגדור נאוה

נאוה כהן-אביגדור, דוקטור למדע המדינה ותקשורת – התמחות במדיה חדשים ומגדר.
לאורך השנים מילאה תפקידים מגוונים בעולם התקשורת, באקדמיה, בממשל המקומי, בעמותות ובחברות, בין השאר הייתה עורכת בכירה בשבועון “לאשה”,  מרצה באוניברסיטת בר אילן, באוניברסיטת אריאל ובמכללות שונות בנושאים של תקשורת, ניו מדיה, לאומיות ומגדר, דוברת האגודה למלחמה בסרטן ועוד.
בתפקידה הנוכחי – ראשת האגף האזרחי של המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת – 105 ועובדת המשרד לביטחון לאומי.

גב' כרמלי שירן

שירן כרמלי, מנהלת ארצית למערך הסיוע אונליין בווטסאפ במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית חיפה והצפון ו-1202 קולמילה- מרכזי הסיוע אונליין.
בעלת תואר ראשון במשפטים ובפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה, תואר שני בלימודי מגדר מאוניברסיטת בר-אילן, ותואר שני בהנדסה וניהול (התמחות בניהול מערכות שירות) מאפקה- המכללה האקדמית להנדסה בתל-אביב.
בשנים האחרונות עוסקת בייזום ופיתוח פרויקטים המשלבים חדשנות טכנולוגית ובינה מלאכותית לצורך לשיפור מענים ואיכותם לטובת הפונות.ים לקו הסיוע.

ד"ר לוי יוני

ד”ר יוני לוי הוא מרצה בכיר במחלקה לקרימינולוגיה ובמרכז גונדה לחקר המח באוניברסיטת בר-אילן. ע”י שימוש בחקר המח, הוא בוחן תהליכים של אמפתיה ויחסים בין קבוצות חברתיות כדי לתרום להגדלת חוסן ויחסים בתוך החברה.

נצ"מ ד"ר לוין אלעד מיכל

ניצב משנה מיכל לוין אלעד, בעלת תואר דוקטור לכימיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. גויסה למז”פ בשנת 1999 ועבדה בתחום טביעות האצבע והחומרים. מיכל מונתה לר’ מחלקת זיהוי פלילי ארצי בשנת 2022 ומאז אחראית על המערך הפרוס של חטיבת הזיהוי הפלילי. החל מ 7.10.2022 היתה אחראית על אנשי הזיהוי הפלילי במחנה שורה שבו נטלו אמצעי הזיהוי מהקורבנות באסון שהתרחש.

ד"ר לם ענבל

ענבל לם היא מרצה וחוקרת במכללה האקדמית גליל מערבי, וראש תחום התמחות בלימודי קרימינולוגיית סייבר. המחקר שלה עוסק בהיבטים מגוונים הכרוכים בפשיעה ובקורבנות במרחב הדיגיטלי. בין הסוגיות בהן עוסקת: ביצוע מחקר אורך רחב היקף למיפוי גורמי סיכון התנהגותיים ותפיסתיים להסבר פגיעות לקורבנות מפשעי סייבר (גניבת זהות, הונאה כלכלית ותוכנות זדוניות), בחינת תפיסות חומרה ביחס להטרדות מין במרחב הפיזי ובמרחב הדיגיטלי והקשר בין ניכור ממסדי לבין קורבנות ופשיעה במרחב הדיגיטלי. ענבל מתמקדת בהקשר המגדרי של סוגיות אלו.

מר משה אלעד

משה אלעד, מנהל פרויקט אנשים טובים של עמותת עלם. מעמיק בי עולמם.ן של בני נוער בסיכון, הגשר שבין טראומה להתמכרות בעולמם של בני נוער ישראלים ומתבונן על תרבות הטראנס ב15 שנה האחרונות

סנ״צ נבות רויטל

רויטל נבות – אמא לארבעה ילדים נשואה לאסף . עובדת סוציאלית קלינית, מטפלת ומדריכה זוגית משפחתית מוסמכת . מטפלת בטראומה ועוסקת בחיזוק החוסן האישי בקרב שוטרים לאורך השנים, בוגרת לימודי Emdr , se . במשטרה מזה 24 שנים במגוון יחידות כקצינת בריאות הנפש. בארבע שנים האחרונות משמשת כראש מערך בריאות הנפש במשטרה בדרגת סנ״צ הכולל 39 קב״נים בקבע ומערך מתנדבים וקב״ני מילואים בחירום. מענה בריאות הנפש ניתן בפריסת מרפאות ועל פי שיוך גיאוגרפי ותוכן עיסוק יחידות. המערך אמון על מתן טיפול פרטני וחיזוק החוסן האישי בקרב השוטרים במטרה להפחית תחלואה נפשית.

ד"ר נגר גיא

ד”ר גיא נגר בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול, תואר שני במנהל עסקים ותואר שני נוסף בקרימינולוגיה.
בוגר תואר שלישי בקרימינולוגיה, הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית.
כיום מנהל תחום מחקר בלשכת המדען הראשי, אשכול אסטרטגיה, המשרד לביטחון לאומי.

גב' עודה סוהיר

סוהיר מטפלת בסביבת בעלי חיים במעון נוף הרים בירכא, בעלת תואר ראשון במדעי החברה עם התמחות בליקויי למידה, עם תעודת מטפלת בעזרת בעלי חיים  ואחראית פינות חי מהאוניברסיטה הפתוחה עם  מכון פסגות, בוגרת  תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בנוסף תעודה בהנחיית קבוצות ממכללת אורנים.

מר עסאקלה נדאל

מנהל מעון ממשלתי נעול לנוער עובר חוק. עם 22 שנות ניסיון בשירות המדינה, מתוכם 15 שנים כקצין מבחן מעצרים. בעל תארים ראשונים בעבודה סוציאלית, חינוך והוראה לתקשורת, כולם בהצטיינות, וכעת לקראת תואר שני בניהול ארגונים.

מוביל צוות רב-מקצועי, מפתח תוכניות טיפול ושיקום להצלת נערים בסיכון. מחויב לחינוך ושיקום, עם תשוקה ליצירת שינוי חיובי.

גב' מייזלס מיכאלה

מיכאלה מייזלס היא מרצה בכירה למשפטים באוניברסיטת דרבי באנגליה, מרצה מתארחת באוניברסיטת ליון בצרפת ויועצת ל-UNESCO בנושאים של סייבר הגנתי ומוגנות בחינוך דיגיטלי. בנוסף,  גב’ מייזלס משתתפת בפורום הביקורת של RASSO לשירות בתי המשפט, בנוגע לעברות מין חמורות. גב’ מיזלס היא דוקטורנטית בפקולטה למשפטים ומחקרה מתמקד במשפט סייבר, זכויות הצרכן, והלבנת הון. כיום היא עורכת של שני ספרים שעוסקים בפשיעה עסקית ופשיעת סייבר אשר מתוכננים להתפרסם ב-2024 וב-2025 והיא מובילה פרויקט בינלאומי שחוקר פשעי צווארון לבן, בשיתוף משפטנים מהאקדמיה ועובדים בגופי אכיפת החוק ברחבי העולם ובמסגרתו היא מארגנת שולחנות עגולים בנושאים של עבדות מודרנית, סחר באנשים ופשיעה כפויה.

פרופ' מש גוסטבו

גוסטבו מש הוא פרופ’ (אמריטוס) של החוג לסוציולוגיה באוניברסיטת חיפה. הוא חוקר את הגורמים החברתיים לאימוץ טכנולוגיות ומדיה חברתית וחקר קרבנות מעבריינות סייבר. עבודתו בחנה, בין היתר, את דפוסי השימוש ותוצאות השימוש במדיה חברתית ומכשירים סלולריים של בני נוער.

פרופ’ מש פרסם יחד עם פרופ’ אילן תלמוד את הספר Wired Youth: The online social world of adolescence (Routledge 2010 and 2020)

ד"ר סבו-בראנץ חגית

ד”ר חגית סבו-בראנץ עוסקת בגורמים לאלימות ואגרסיביות בקרב ילדים ובני נוער ובאופנים בהם ניתן להתמודד עם אלימות זו. בשנים האחרונות מחקריה התמקדו במדיניות ובפרקטיקה מבוססת ראיות בתחום מניעת האלימות הבית הספרית. כיום עוסקת בעיקר בהשפעות החשיפה למדיה אלימה, לרבות השימוש הגובר במשחקי מחשב אלימים, על ילדים ובני נוער בישראל.

פרופ' סנג'רו בועז

פרופ’ בועז סנג’רו הוא ראש המכון לבטיחות במשפט הפלילי במכללה האקדמית גליל מערבי; חבר סגל גם במכללה האקדמית ספיר;
ומייסד האתר “ביקורת מערכת המשפט הפלילי”.
שני ספריו האחרונים הם: “ביקורת דיני העונשין הישראליים” ו”בטיחות מפני הרשעת חפים מפשע”.

סנ״צ עמיאל מרב

סנ”צ מרב עמיאל, בוגרת תואר שני של האוניברסיטה העברית עם התמחות בגנטיקה של האדם. מאז שנת 2004 עובדת בחטיבת הזיהוי הפלילי (מז”פ) של משטרת ישראל, תחילה כמומחית בהשוואות דנ”א פורנזי וכן בתפקידים בתחומי הבטחת איכות בחטיבה והסמכת המעבדות. מאז שנת 2019 משמשת כראש מעבדת דנ”א וביולוגיה של מז”פ המתמחה בבדיקות מוצגים מזירות עבירה, באפיון ובהשוואות דנ”א לצרכים פורנזיים. במסגרת תפקיד זה משתתפת כנציגת הארגון במספר ועדות מייעצות בתחומי מחוללי מחלות ומתן אישורים לשימוש בדנ”א אנושי לצורכי זיהוי פורנזי.

רב גונדר קטי פרי

רב גונדר קטי פרי, שרתה 36 שנה בשירות בתי הסוהר ובתפקידה האחרון כיהנה כנציבת בתי הסוהר .
רב גונדר פרי שרתה במגוון תפקידים בציר הפיקודי, הבטחוני, המודיעיני ובציר המטה.
פרי הייתה האישה הראשונה והיחידה שמונתה כמפקדת מחוז  וזאת  מקרב כלל גופי הבטחון בארץ.
רב גונדר פרי הינה בוגרת המכללה לבטחון לאומי ( מב״ל ) ולה שלושה תארים אקדמיים,
תואר ראשון ושני במזרחנות והיסטוריה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני נוסף במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.
פרי נשואה +3 ,תושבת שוהם

מר צעירי מעוז

מעוז צעירי בן זוגה של שירה ואבא של יונתן בן חמש ושל יהלי בת שנתיים, מרצה, מחנך ויוצר ההצגה, יומנו של דיסגרף. כיום מנהל את מעון גילעם, מסגרת לנערים עוברי חוק אשר מקבלים הזדמנות טיפולית חינוכית אחרונה לפני ענישה. מעון גילעם שייך לחסות הנוער ונמצא בקצה הרצף הטיפולי של המוסדות בישראל.

מעוז עובד כבר כ12 שנים בעולם המסגרות החוץ ביתיות. בעברו ניהל את פנימיית מאיר שפיה ואף עשה תפקידים ניהוליים בכפר הנוער אלוני יצחק.

מר קצב אליק

קצב אליק בעל תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ותואר שני במנהל עסקים.
כיום מנהל תחום מידע ומחקר במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105, המשרד לביטחון לאומי.

 

רב כלאי רוזנפלד דגנית

רב כלאי דגנית רוזנפלד, ראש תחום פיתוח מסלולי הכשרה מקצועית ותעסוקה במחלקת קשרי קהילה, שירות בתי הסוהר.
אחראית על פיתוח תוכניות ייחודיות עבור אסירים לקראת שחרור בתחומי הכשרה המקצועית והתעסוקה הכוללים התאמה ע”פ כישורים וניסיון תעסוקתי שצבר האסיר במהלך מאסרו עד השמה וקליטה בקהילה

ד"ר ריידר חן

ד”ר חן ריידר הינה פסיכולוגית נוירו-קוגניטיבית מחקרית וחוקרת מוח, מנהלת שותפה במכון לחקר המוח וההתנהגות, מרצה וחברת סגל בחוג לקרימינולוגיה ובחוג לחינוך במכללה האקדמית גליל מערבי, המתמחה בחקר תפקודי המוח וההתנהגות באדם. מחקריה עוסקים בבחינת שיטות חדשניות לאבחון וטיפול במגוון תחלואות נפשיות, תוך התמקדות בהפרעות חרדה וטראומה באמצעות טכנולוגיות לניטור תפקודים נוירו-פסיכולוגיים ופסיכו-פיזיולוגיים של מערכת העצבים המרכזית וההיקפית באדם.